Jenni Setälä seuramme kunniajäseneksi

Vanajaveden Vesikot ry:n uusin kunniajäsen Jenni Setälä ja seuran pj. Pirre Lammi

Vanajaveden Vesikoiden syyskokous kutsui Jenni Setälän yhdistyksemme kunniajäseneksi  Jennin pitkäaikaisen ja erityisen ansiokkaan kilpamelonnan ohjauksen ja valmennuksen eteen tehdyn pyyteettömän työn vuoksi.

Jenni Setälä on palkittu myös Suomen Melonta- ja Soutuliiton syyskokouksessa kunniakirjalla ansiokkaasta nuorisotyöstä (linkki). Palkitsemisen perusteina mainittiin seuraavaa:
“Jenni on kiitetty ja pidetty valmentaja niin omassa seurassaan Vanajaveden Vesikoissa Hämeenlinnassa kuin leireillä ja kilpailumatkoilla. “Valmentajana Jenni on antaumuksellinen sekä lämminhenkinen ja hänen asenteensa jokaisessa harjoituksessa saa hymyilemään. Ympärivuotinen valmennus kuvastaa hyvin sitä, että toiminta ei rajoitu vain melontaan, vaan liikunta on hyvin monipuolista.”