Vesikkolinnan lukkojen vaihto joulukuussa

Vesikkolinnan vanhat avaimet ovat käytössä marraskuun loppuun saakka. Vesikkolinnan lukot vaihdetaan ilman eri ilmoitusta joulukuun aikana eli joulukuun aikana vajalle menevien on syytä pitää mukanaan sekä vanha että uusi avain.

Niille vanhojen avaimien haltijoille, jotka eivät ole vielä lunastaneet uutta avainta ja ovat seuran jäseniä, lähetetään henkilökohtainen tiedote lukkojen vaihdosta ja uuden avaimen lunastamisesta joko sähköpostina tai kirjeenä. Viesti on lähdössä lokakuun ensimmäisellä viikolla.

Uudet avaimet ovat pantillisia. Avainpantti on 20 euroa. Avaimen panttimaksun voi maksaa käteisellä avaimen luovutuksen yhteydessä tai maksamalla panttimaksun etukäteen seuran tilille FI46 5680 0020 3262 82.

Uuden avaimen lunastamisesta tulee sopia Laura Kujala kanssa (050 336 6695).