Ratamelonnan Suomen Cup -osakilpailun tulokset

TULOKSET Short track SM yleiset sarjat
LähtöSijaSukunimiEtunimiSeuraYleinen sarjaOma sarjaAikaAikaeroEro kärkeen
Naiset
1MalinenNettaTaViNN16:50,8
2WesterbackHilleviCNN1819:10,602:19,802:19,8
3ViitanenVellamoMNN1819:58,300:47,703:07,5
4MiettinenKatarinaCNN1820:47,000:48,703:56,2
5KokkoNelliKaMeNN21:22,000:34,904:31,1
6LindroosSiriWNN1821:30,700:08,804:39,9
7SoukkioJohannaVaVeNN23:26,201:55,506:35,4
LjungqvistElinWNN18DNF
Miehet
1HippeläinenJaakkoVaVeMM16:18,3
2KeskinenNikoKaMeMM16:30,500:12,100:12,1
3LaurellEliasPMMM1817:08,100:37,700:49,8
4NieminenTomi-PekkaPMMM17:17,400:09,300:59,0
5VallinJussiSMMMM5017:28,700:11,301:10,4
6KeskinenJuhoKaMeMM1817:37,700:08,901:19,3
7HalmelaArttuKaMeMM1818:28,300:50,702:10,0
8MäkeläPasiVeSaMM5019:11,500:43,202:53,2
9KaukolaHannuTaViMM20:23,301:11,804:05,0
10AhonenKimmoMMM5023:19,302:56,007:01,0
C1
1VälkkiAnttiPMM C1 yleinenM C1 M5021:00,9
2CzompóZsoltPMM C1 yleinenM C1 yleinen21:14,800:14,000:14,0
3HämäläinenJukkaVeSaM C1 yleinenM C1 M5023:37,702:22,902:36,8
4ViuhoMaxPMM C1 yleinenM C1 yleinen24:41,801:04,103:40,9
PajariIlkkaPMM C1 yleinenM C1 M50DNF

SM / NMK Short track 3500 m 2. erä
LähtöSijaSukunimiEtunimiSeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
291Yli-PeltomaaNeaPMT1620:28,9
2LantelankallioAino-LinneaTaViT1621:36,301:07,401:07,4
3MaijalaEllaKaMeT1621:54,700:18,401:25,8
4HelsingiusSandraCT1622:35,900:41,202:07,0
5LehtiöEllaSMMT1625:26,702:50,804:57,8
1HalmelaAapoKaMeP1618:32,4
2NummelaMiskaTaViP1618:38,300:05,900:05,9
3LuukkoElmeriVeSaP1619:13,700:35,400:41,2
4AnttilaIlmariTaViP1620:23,701:10,001:51,3
1WesterbackHilleviCN1819:10,6
2ViitanenVellamoMN1819:58,300:47,700:47,7
3MiettinenKatarinaCN1820:47,000:48,701:36,4
4LindroosSiriWN1821:30,700:43,702:20,1
5LjungqvistElinWN18DNF
1LaurellEliasPMM1817:08,1
2KeskinenJuhoKaMeM1817:37,700:29,500:29,5
3HalmelaArttuKaMeM1818:28,300:50,701:20,2
1MalinenNettaTaViN16:50,8
2KokkoNelliKaMeN21:22,004:31,104:31,1
3SoukkioJohannaVaVeN23:26,202:04,206:35,4
1HippeläinenJaakkoVaVeM16:18,3
2KeskinenNikoKaMeM16:30,500:12,100:12,1
3NieminenTomi-PekkaPMM17:17,400:46,900:59,0
4KaukolaHannuTaViM20:23,303:05,904:05,0
1VallinJussiSMMM5017:28,7
2MäkeläPasiVeSaM5019:11,501:42,801:42,8
3AhonenKimmoMM5023:19,304:07,705:50,6

SM / NMK Short track 3500 m 1. erä
LähtöSijaSukunimiEtunimiSeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
281LaurellElmaPMT1420:17,1
2HirveläCeciliaKaMeT1421:06,900:49,900:49,9
3HaikaraAnnaKaMeT1422:06,400:59,401:49,3
4AroLottaVeSaT1423:01,300:55,002:44,3
5CampbellEmiliaCT1423:34,000:32,703:16,9
6LindemanIidaTaViT1424:18,700:44,704:01,6
7SetäläSuviKaMeT1424:52,500:33,804:35,4
8Yli-PeltomaaEmiliaPMT1426:03,901:11,405:46,9
9MunterSiiriCT1426:29,000:25,006:11,9
1VirolainenTuomasVaVeP1419:08,2
2NiemiVeikkaVaVeP1419:40,300:32,000:32,0
3MäkeläAatuVeSaP1419:50,400:10,200:42,2
4SaarinenKaapoVaVeP1420:16,400:25,901:08,1
5RitakallioJuhaniKaMeP1420:59,400:43,101:51,2
6AutereAlexCP1422:07,201:07,802:59,0
7NummelaMirkoTaViP1422:11,900:04,703:03,7
8Yli-PeltomaaLassiPMP1422:12,800:00,903:04,6
9VirtanenPyryVeSaP1426:29,704:16,807:21,4
1CzompóZsoltPMM C1 yleinen21:14,8
2ViuhoMaxPMM C1 yleinen24:41,803:27,003:27,0
1VälkkiAnttiPMM C1 M5021:00,9
2HämäläinenJukkaVeSaM C1 M5023:37,702:36,802:36,8
3PajariIlkkaPMM C1 M50DNF
16AulioJyriHeJyM7022:28,1

Suomen Cup Minimaraton 2500 m, yksi kanto-osuus, 10 ja 12 v
LähtöSijaSukunimiEtunimiSeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
271NieminenNettaPMT1015:42,4
2RitakallioJohannaKaMeT1016:14,000:31,600:31,6
3NieminenNannaPMT1020:14,404:00,404:32,0
1AutereTommyCP1015:15,3
2MatilainenEemeliVeSaP1017:25,302:10,002:10,0
3VirolainenHenrikVaVeP1017:35,200:09,902:19,9
1LindemanAadaTaViT1216:10,9
2SairialaSofiaPMT1217:07,700:56,800:56,8
1RosenströmAapoKaMeP1214:12,7
2KärkeläTuureKaMeP1214:36,900:24,200:24,2
3LasseniusRobinVaVeP1214:54,400:17,400:41,7
4NiemiMarttiVaVeP1214:54,800:00,500:42,1
5MaijalaAapoKaMeP1215:29,900:35,001:17,1

K2 200m 16v
LähtöSijaMelojat SeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
261Miska Nummela – Ilmari AnttilaTaVi00:46,4
2Aapo Halmela – Sandra HelsingiusKaMe/C00:46,700:00,300:00,3
3Lassi Yli-Peltomaa – Nea Yli-PeltomaaPM00:47,400:00,700:01,0
4Aatu Mäkelä – Elmeri LuukkoVeSa00:47,700:00,200:01,3
5Aino-Linnea Lantelankallio – Helmi KoskinenTaVi/VeSa01:01,500:13,800:15,1

K2 200m 12v
LähtöSijaMelojatEtunimiSeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
251Elma Laurell – Netta NieminenPM00:55,4
2Aapo Rosenström – Aapo MaijalaKaMe00:56,500:01,100:01,1
3Tuure Kärkelä – Suvi SetäläKaMe01:00,700:04,200:05,2
4Martti Niemi – Robin LasseniusVaVe01:04,600:03,900:09,2
5Sanni Keskinen – Johanna RitakallioKaMe01:05,400:00,700:09,9
6Aada Lindeman – Aarre-Ilmari LantelankallioTaVi01:12,400:07,100:17,0
7Antti Hakamäki – Henrik VirolainenVaVe01:13,700:01,300:18,2

K2 200m Yleinen
LähtöSijaMelojatEtunimiSeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
241Juho Keskinen – Niko KeskinenKaMe00:38,4
2Otto Sivula – Veikka NiemiVaVe00:39,400:01,000:01,0
3Jaakko Hippeläinen – Kaapo SaarinenVaVe00:40,200:00,800:01,7
4Arttu Halmela – Aapo HalmelaKaMe00:41,200:01,000:02,8
5Aaron Happonen – Tuomas VirolainenVaVe00:41,600:00,300:03,1
6Anna Troberg – Pasi MäkeläC/VeSa00:46,900:05,400:08,5
7Josefina Simola – Katarina MiettinenKaMe/C00:51,100:04,200:12,7
8Nelli Kokko – Ella MaijalaKaMe00:53,000:01,900:14,6

K2 200m 14v
LähtöSijaMelojatEtunimiSeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
231Juhani Ritakallio – Anna HaikaraKaMe00:51,8
2Isa Sjöberg – Alex AutereC00:53,500:01,700:01,7
3Lotta Aro – Inka KupulaVeSa00:58,000:04,400:06,2
4Mirko Nummela – Iida LindemanTaVi00:58,400:00,400:06,5
5Cecilia Hirvelä – Johanna RitakallioKaMe01:05,900:07,600:14,1
6Iida Hakamäki – Cecilia LasseniusVaVe01:08,100:02,100:16,2

Junnuralli 10 ja 12 v PISTEETJUOKSUTAITORATA
LähtöSijaSukunimiEtunimiSeuraSarjaPisteet 1Pisteet 2YHT
211KeskinenSanniKaMeT10134
221NieminenNettaPMT10224
3RitakallioJohannaKaMeT10415
4NieminenNannaPMT10347
   
1MatilainenEemeliVeSaP10112
2AutereTommyCP10224
   
1HakamäkiIidaVaVeT12123
1SairialaSofiaPMT12213
3LindemanAadaTaViT12336
   
1NiemiMarttiVaVeP12415
2KärkeläTuureKaMeP12246
3RosenströmAapoKaMeP12167
3HakamäkiAnttiVaVeP12527
5LasseniusRobinVaVeP123710
5LantelankallioAarre-IlmariTaViP127310
7MaijalaAapoKaMeP126511

Special Olympics 200m
LähtöSijaSukunimiEtunimiSeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
201AaltoAnniTaViSO01:07,1
2HämäläinenMattiVeSaSO01:19,400:12,300:12,3
3LaitinenAnnaVeSaSO01:25,600:06,200:18,5
4PyykköTanjaKaMeSO01:28,300:02,700:21,2
5PalonenMinnaVaVeSO01:30,400:02,100:23,3
6HolttinenIlpoVaVeSO01:31,600:01,200:24,5
7HonkonenJesseVaVeSO01:35,900:04,300:28,8

Suomen Cup 500m A-finaali
LähtöSijaSukunimi SeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
191KolehmainenEetuMiMeM01:48,7
2KeskinenNikoKaMeM01:50,200:01,500:01,5
3HippeläinenJaakkoVaVeM01:52,700:02,500:04,0
4SivulaOttoVaVeM01:55,000:02,300:06,3
5NieminenTomiPMM4001:56,000:01,000:07,3
6LaurellEliasPMM1801:59,600:03,700:10,9
7MalinenNettaTaViN01:59,900:00,300:11,2
8HalmelaArttuKaMeM1802:01,600:01,700:12,9
9KeskinenJuhoKaMeM1802:02,400:00,800:13,7

Suomen Cup 500m B-finaali
LähtöSijaSukunimi SeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
181VallinJussiSMMM5002:05,4
2SuomalainenJonasSMMM02:09,000:03,600:03,6
3HapponenAaronVaVeM1802:10,300:01,300:04,9
4HalmelaAapoKaMeP1602:10,600:00,300:05,2
5NummelaMiskaTaViP1602:14,900:04,300:09,6
6MäkeläAatuVeSaP1402:15,600:00,700:10,3
7LuukkoElmeriVeSaP1602:16,900:01,200:11,5
8MäkeläPasiVeSaM5002:17,600:00,800:12,2
9LahtinenJyriHeJyM5002:41,600:24,000:36,2


Suomen Cup 500m C-finaali





LähtöSijaSukunimi
SeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
171RitakallioJuhaniKaMeP1402:17,5


2MukkalaArtoVeSaM6002:17,900:00,400:00,4

3WesterbackHilleviCN1802:19,000:01,100:01,5

4CzompóZsoltPMM C102:19,900:00,900:02,4

5LjungqvistElinWN1802:20,900:01,000:03,4

6MiettinenKatarinaCN1802:21,800:00,900:04,3

7VälkkiAnttiPMM C102:24,700:02,900:07,2

8ViitanenVellamoMN1802:28,700:03,900:11,1

9VirolainenTuomasVaVeP1402:31,400:02,700:13,9


Suomen Cup 500m D-finaali





LähtöSijaSukunimi
SeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
161SaarinenKaapoVaVeP1402:20,4


2NiemiVeikkaVaVeP1402:21,900:01,500:01,5

3Yli-PeltomaaNeaPMT1602:23,200:01,400:02,9

4LindroosSiriWN1802:26,300:03,000:05,9

5LaurellElmaPMT1402:26,500:00,200:06,1

6HelsingiusSandraCT1602:28,300:01,800:07,9

7Yli-PeltomaaLassiPMP1402:29,100:00,800:08,7

8SimolaJosefinaKaMeN1802:30,000:00,900:09,6

9LantelankallioAino-LinneaTaViT1602:30,600:00,600:10,2


Suomen Cup 500m E-finaali





LähtöSijaSukunimi
SeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
151HämäläinenJukkaVeSaM C102:31,6


2SjöbergIsaCT1402:33,400:01,700:01,7

3NummelaMirkoTaViP1402:34,500:01,100:02,8

4MaijalaEllaKaMeT1602:34,900:00,400:03,3

5MalinenJariTaViM5002:35,300:00,400:03,7

6AutereAlexCP1402:36,200:00,800:04,5

7KokkoNelliKaMeN02:36,900:00,800:05,3

8HirveläCeciliaKaMeT1402:38,300:01,400:06,6

9AroLottaVeSaT1402:41,200:02,900:09,5


Suomen Cup 500m F-finaali





LähtöSijaSukunimi
SeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
141HaikaraAnnaKaMeT1402:38,0


2CampbellEmiliaCT1402:39,400:01,400:01,4

3ViuhoMaxPMM C102:47,500:08,000:09,4

4KärkeläTuureKaMeP1202:48,000:00,600:10,0

5RosenströmAapoKaMeP1202:49,800:01,800:11,7

6KoskinenHelmiVeSaT1602:52,500:02,800:14,5

7KupulaInkaVeSaT1402:52,800:00,300:14,8

8SoukkioJohannaVaVeN5002:53,200:00,400:15,1

9MaijalaAapoKaMeP1202:54,700:01,500:16,7


Suomen Cup 500m G-finaali





LähtöSijaSukunimi
SeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
131Yli-PeltomaaEmiliaPMT1402:51,7


2LehtiöEllaSMMT1602:53,400:01,600:01,6

3PajariIlkkaPMM C102:53,600:00,200:01,8

4LindemanIidaTaViT1402:55,900:02,300:04,1

5AulioJyriHeJyM7002:56,600:00,700:04,8

6NiemiMarttiVaVeP1202:58,400:01,800:06,7

7VirtanenPyryVeSaP1403:01,300:02,900:09,6

8LasseniusRobinVaVeP1203:03,200:01,900:11,5

9NieminenNettaPMT1003:04,000:00,700:12,2

Suomen Cup 500m H-finaali
LähtöSijaSukunimi SeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
121AutereTommyCP1003:05,7
2SetäläSuviKaMeT1403:06,000:00,300:00,3
3KeskinenSanniKaMeT1003:09,800:03,900:04,1
4LindemanAadaTaViT1203:11,500:01,700:05,9
5HakamäkiIidaVaVeT1203:14,700:03,200:09,0
6RitakallioJohannaKaMeT1003:15,100:00,400:09,4
7MunterSiiriCT1403:16,700:01,600:11,0
8LasseniusCeciliaVaVeT1403:16,900:00,200:11,2
9MatilainenEemeliVeSaP1003:22,800:05,900:17,1

Suomen Cup 500m I-finaali
LähtöSijaSukunimiEtunimiSeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
111SairialaSofiaPMT1203:19,9
2NieminenNannaPMT1003:22,100:02,200:02,2
3VirolainenHenrikVaVeP1003:23,400:01,300:03,5


Special Olympics 500m





LähtöSijaSukunimiEtunimiSeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
101AaltoAnniTaViSO02:51,2


2HämäläinenMattiVeSaSO03:08,700:17,400:17,4

3PyykköTanjaKaMeSO03:39,000:30,400:47,8

4LaitinenAnnaVeSaSO03:43,100:04,100:51,8

5PalonenMinnaVaVeSO03:43,400:00,300:52,1

6HolttinenIlpoVaVeSO03:48,700:05,300:57,5

7HonkonenJesseVaVeSO04:44,400:55,701:53,2

Suomen Cup 500m 9. alkuerä
LähtöSijaSukunimiEtunimiSeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
91KeskinenNikoKaMeM01:55,3
2SivulaOttoVaVeM01:55,600:00,300:00,3
3KolehmainenEetuMiMeM01:57,000:01,400:01,7
4HippeläinenJaakkoVaVeM01:59,500:02,400:04,1
5LaurellEliasPMM1802:01,200:01,700:05,9
6KeskinenJuhoKaMeM1802:03,700:02,500:08,3
7HalmelaArttuKaMeM1802:04,100:00,500:08,8
8SuomalainenJonasSMMM02:12,100:08,000:16,8
9HapponenAaronVaVeM1802:14,800:02,700:19,4

Suomen Cup 500m 8. alkuerä
LähtöSijaSukunimiEtunimiSeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
81NieminenTomiPMM4001:57,0
2MalinenNettaTaViN02:00,100:03,100:03,1
3WesterbackHilleviCN1802:20,300:20,200:23,2
4LjungqvistElinWN1802:20,900:00,600:23,8
5MiettinenKatarinaCN1802:22,000:01,100:25,0
6ViitanenVellamoMN1802:24,500:02,500:27,4
7LindroosSiriWN1802:30,800:06,400:33,8
8SimolaJosefinaKaMeN1802:33,200:02,300:36,1
9KokkoNelliKaMeN02:41,000:07,800:43,9

Suomen Cup 500m 7. alkuerä
LähtöSijaSukunimiEtunimiSeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
71VallinJussiSMMM5002:11,9
2LahtinenJyriHeJyM5002:15,000:03,100:03,1
3MäkeläPasiVeSaM5002:17,900:02,900:06,0
4CzompóZsoltPMM C102:22,700:04,800:10,8
5VälkkiAnttiPMM C102:27,200:04,500:15,4
6HämäläinenJukkaVeSaM C102:38,000:10,700:26,1
7MalinenJariTaViM5002:40,100:02,100:28,2
8ViuhoMaxPMM C102:53,800:13,800:42,0
9PajariIlkkaPMM C103:06,000:12,200:54,1

Suomen Cup 500m 6. alkuerä
LähtöSijaSukunimiEtunimiSeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
61HalmelaAapoKaMeP1602:09,9
2NummelaMiskaTaViP1602:16,900:07,000:07,0
3LuukkoElmeriVeSaP1602:19,100:02,200:09,2
4Yli-PeltomaaNeaPMT1602:27,200:08,100:17,3
5HelsingiusSandraCT1602:30,900:03,600:20,9
6LantelankallioAino-LinneaTaViT1602:36,500:05,600:26,6
7MaijalaEllaKaMeT1602:37,900:01,400:28,0
8KoskinenHelmiVeSaT1602:54,400:16,500:44,5
9AnttilaIlmariTaViP16DNF

Suomen Cup 500m 5. alkuerä
LähtöSijaSukunimiEtunimiSeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
51MäkeläAatuVeSaP1402:18,4
2MukkalaArtoVeSaM6002:19,800:01,400:01,4
3VirolainenTuomasVaVeP1402:23,300:03,500:04,8
4AutereAlexCP1402:41,600:18,400:23,2
5SoukkioJohannaVaVeN5002:55,500:13,900:37,1
6LehtiöEllaSMMT1602:58,700:03,100:40,2
7AulioJyriHeJyM7003:04,600:06,000:46,2
8VirtanenPyryVeSaP1403:04,800:00,200:46,4

Suomen Cup 500m 4. alkuerä
LähtöSijaSukunimiEtunimiSeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
41RitakallioJuhaniKaMeP1402:25,1
2SaarinenKaapoVaVeP1402:27,700:02,600:02,6
3NiemiVeikkaVaVeP1402:28,000:00,200:02,8
4Yli-PeltomaaLassiPMP1402:34,100:06,200:09,0
5LaurellElmaPMT1402:35,000:00,800:09,8
6NummelaMirkoTaViP1402:42,100:07,200:17,0
7HaikaraAnnaKaMeT1402:47,900:05,800:22,8
8CampbellEmiliaCT1402:50,100:02,200:25,0

Suomen Cup 500m 3. alkuerä
LähtöSijaSukunimiEtunimiSeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
31SjöbergIsaCT1402:39,5
2HirveläCeciliaKaMeT1402:39,700:00,200:00,2
3AroLottaVeSaT1402:45,000:05,200:05,5
4KupulaInkaVeSaT1402:54,800:09,900:15,3
5Yli-PeltomaaEmiliaPMT1402:56,200:01,400:16,7
6LindemanIidaTaViT1402:57,900:01,800:18,5
7SetäläSuviKaMeT1403:10,100:12,100:30,6
8LasseniusCeciliaVaVeT1403:19,900:09,800:40,4
9MunterSiiriCT1403:20,400:00,500:40,9

Suomen Cup 500m 2. alkuerä
LähtöSijaSukunimiEtunimiSeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
21RosenströmAapoKaMeP1202:50,4
2KärkeläTuureKaMeP1202:51,100:00,700:00,7
3MaijalaAapoKaMeP1202:56,100:05,000:05,7
4NiemiMarttiVaVeP1203:00,900:04,900:10,6
5LasseniusRobinVaVeP1203:02,600:01,600:12,2
6HakamäkiIidaVaVeT1203:14,300:11,700:23,9
7LindemanAadaTaViT1203:15,100:00,800:24,8
8SairialaSofiaPMT1203:34,000:18,800:43,6

Suomen Cup 500m 1. alkuerä
LähtöSijaSukunimiEtunimiSeuraSarja/lisätietoAikaAikaeroEro kärkeen
11NieminenNettaPMT1003:09,2
2AutereTommyCP1003:09,500:00,400:00,4
3KeskinenSanniKaMeT1003:14,200:04,700:05,0
4RitakallioJohannaKaMeT1003:17,900:03,700:08,7
5MatilainenEemeliVeSaP1003:20,400:02,500:11,3
6VirolainenHenrikVaVeP1003:31,600:11,200:22,5
7NieminenNannaPMT1003:42,500:10,900:33,3