Kohti kevättä ja melontakautta

Vanajaveden Vesikoiden toimintaa on suunniteltu seuran hallituksen toimesta koko kesän ajalle. Nykyisiä korona-tilanteen tuomia rajoituksia noudatetaan, eikä seuratoimintaa kokoontumisten puitteissa järjestetä huhtikuussa. Myös kesän toiminnan osalta on varauduttu erityisjärjestelyihin.

Sen sijaan huhtikuussa on tarjolla seuran toiminnan esittelyilta kaikille kiinnostuneille Teamsissä keskiviikkona 21.4. klo 18. Tulevan kesän retkien ideointia ja suunnittelua on luvassa Teamsin välityksellä tiistaina 27.4. klo 18 alkaen.

Seuravuorot Hämeenlinnan uimahallilla lauantaisin klo 9-11 sekä tiistain salivuoro klo 17-18 jatkuvat jälleen syksyllä. Melontaergot siirrettiin kesän ajaksi säilytykseen keskiviikkona 31.3.2021.

Seuran jäseniä ja kaikkia melonnan ystäviä kannustetaan liikkumaan omatoimisesti ja nauttimaan alkavasta keväästä luonnossa. Omatoimisesta harjoittelusta voi jakaa kuulumisia esimerkiksi Vanajaveden Vesikoiden Facebook-ryhmässä.