Seuratoiminta aikaistetulle joulutauolle

Kanta-Hämeen alueella on siirrytty koronaviruksen leviämisvaiheeseen, jonka myötä myös seuran toiminta on tauolla loppiaiseen asti.

Tiistain ja lauantain liikuntavuorot Hämeenlinnan uimahallilla on peruttu uimahallin sulkeutumisen myötä. Vesikkolinna on käyttökiellossa 7.1.2021 asti, Hämeenlinnan kaupungin linjausten mukaisesti. Myös melontaergometrit ovat poissa käytöstä vuoden loppuun asti, sillä Matin Sauna (Brahenkatu 2) on suljettu Hämeenlinnan Liikuntahallien toimesta.

Jatkosta tiedotetaan seuran nettisivuilla vuoden lopulla, Kanta-Hämeen pandemiaryhmän linjausten pohjalta. Lisätietoa voit lukea näistä linkeistä: Hämeenlinnan kaupunki ja Hämeenlinnan Liikuntahallit.

Poikkeuksellisesta tilanteesta huolimatta toivotamme rauhaisaa joulun odotusta kaikille melonnan ystäville!